Cat #: TMC2125137A
UPC: 781381300780
Company wide:
5 in stock
Documents & Guides
TMC2 Connectors for MC Cable, NPT Size: 1-1/4", Cable Armor Diameter: 0.94" - 1.28", Cable Jacket Diameter: 1.02" - 1.37", Material: Aluminum. Watertight, Class I, Division 2, 4X and IP66.
Overview
Also known as: 781381300780, TMC2125137A, APPTMC2125137A
Specifications
Diameter: 1 1/4 in
Material: Aluminum
Diameter Range: 0.940 - 1.280 in, 1.020 - 1.370 in
Diameter: 1 1/4 in