
$ 952.72 EA
Company wide:
0
in stock
Documents & Guides
No Documents Available
SIDE PANELS 2000X1000 (2)
Overview
SIDE PANELS 2000X1000 (2)
These side panels will ensure that the ingress protection is maintained, which means that the electrical components will operate without any disturbances and protect personnel from injuries.
Also known as: 783510528614, SPM2010R5, HOFSPM2010R5
Specifications
| Color: | Light Gray |
| Material: | Steel |
| Width: | 0.750 in |
| Depth: | 39.370 in |
| Height: | 78.740 in |
| Finish: | Powder Coated |
| IP/NEMA Rating: | NEMA 4 |
| Weight: | 146 lbs |
| Color: | Light Gray |
| Width: | 0.750 in |
| Height: | 78.740 in |
| IP/NEMA Rating: | NEMA 4 |
| Material: | Steel |
| Depth: | 39.370 in |
| Finish: | Powder Coated |
| Weight: | 146 lbs |