
$ 2925.78 EA
Company wide:
0
in stock
Documents & Guides
PROLINE S1 2150X700X1100 BLK
Overview
PROLINE S1 2150X700X1100 BLK
ProLine S1 Cabinets are an economical solution for contractors, small computer rooms, schools, retail outlets, or smaller networks that require a general purpose cabinet to house servers, switches, cables and other communication equipment. Multiple sizes, configurations, and accessories give ProLine S1 Cabinets wide application flexibility.
Also known as: 783510392222, PS1C21711B, HOFPS1C21711B
Specifications
| IP/NEMA Rating: | NEMA 1 |
| Material: | Steel |
| Width: | 27.870 in |
| Finish: | Powder Coated |
| Height: | 85.140 in |
| Depth: | 43.220 in |
| Color: | Jet Black |
| Weight: | 335.670 lb |
| IP/NEMA Rating: | NEMA 1 |
| Width: | 27.870 in |
| Height: | 85.140 in |
| Color: | Jet Black |
| Material: | Steel |
| Finish: | Powder Coated |
| Depth: | 43.220 in |
| Weight: | 335.670 lb |