
$ 578.40 EA
Company wide:
0
in stock
Documents & Guides
PLENUM CR23 TO N21 MNTN TYPE 4
Overview
PLENUM CR23 TO N21 MNTN TYPE 4
When existing air conditioners are damaged or have reached end-of-life, Easy Swap Adaptor Plenums provide a quick and easy means for attaching a new nVent HOFFMAN air conditioners to the cutout left on the enclosure.
Also known as: 783510364120, PLCR23N21, HOFPLCR23N21
Specifications
| Height: | 23 in |
| Color: | Light Gray |
| Width: | 10 in |
| Material: | Steel |
| Depth: | 1.500 in |
| Finish: | Powder Coated |
| IP/NEMA Rating: | NEMA 12 |
| Weight: | 2 lbs |
| Height: | 23 in |
| Width: | 10 in |
| Depth: | 1.500 in |
| IP/NEMA Rating: | NEMA 12 |
| Color: | Light Gray |
| Material: | Steel |
| Finish: | Powder Coated |
| Weight: | 2 lbs |