
$ 2514.19 EA
Company wide:
0
in stock
Documents & Guides
C-H CMB88B150BTS 3/4 IN TYPE, ****Customer must confirm local utility or metering/power distribution approval for the metering and power distribution equipment prior to installation. Seller makes no warranty of utility acceptance.****
Overview
C-H CMB88B150BTS 3/4 IN TYPE, ****Customer must confirm local utility or metering/power distribution approval for the metering and power distribution equipment prior to installation. Seller makes no warranty of utility acceptance.****
Also known as: 782114872482, CMB88B150BTS, CUTCMB88B150BTS
Specifications
| Circuits: | 8 |
| Mounting: | Surface |
| Phase: | 1 |
| Amps: | 150 |
| Depth: | 7 in |
| Length: | 27 in |
| Width: | 15 in |
| Sockets: | 1 |
| IP/NEMA Rating: | NEMA 3R |
| Circuits: | 8 |
| Phase: | 1 |
| Depth: | 7 in |
| Width: | 15 in |
| IP/NEMA Rating: | NEMA 3R |
| Mounting: | Surface |
| Amps: | 150 |
| Length: | 27 in |
| Sockets: | 1 |