Cat #: 16TFFNSTRWHIBLUX50
UPC: 048243967049
Company wide:
20,500 in stock
16 AWG TFFN, Stranded Copper, 600V, Fixture Wire, White w/ Blue Stripe, 500 ft. Reel.
Overview
Also known as: 048243967049, 16TFFNSTRWHIBLUX50
Specifications
Length: 500 ft
Color: White/Blue
Material: Copper
Volts AC: 600
Conductors: 1
Gauge: 16 AWG
Jacket: Nylon
Stranding: Stranded
Package Type: Reel
Length: 500 ft
Material: Copper
Conductors: 1
Jacket: Nylon
Package Type: Reel
Color: White/Blue
Volts AC: 600
Gauge: 16 AWG