Cat #: 14MTWSTRTANX500
UPC: 029892254766
Company wide:
0 in stock
Documents & Guides
14 AWG, MTW, 30-Strand, Copper Wire, Tan, 600V, Machine Tool Wire, 500' Spool.
Overview
Also known as: 029892254766, 14MTWSTRTANX500
Specifications
Length: 500 ft
Jacket: PVC
Material: Copper
Volts AC: 600
Conductors: 1
Gauge: 14 AWG
Color: Tan
Stranding: Stranded
Length: 500 ft
Material: Copper
Conductors: 1
Color: Tan
Jacket: PVC
Volts AC: 600
Gauge: 14 AWG