1
more

$ 2.35 EA
Company wide:
0
in stock
Documents & Guides
Pan-Ty® locking tie, heavy cross section, 30.6 (779mm) length, weather resistant nylon 6.6, black, standard package.
Overview
Pan-Ty® locking tie, heavy cross section, 30.6 (779mm) length, weather resistant nylon 6.6, black, standard package.
Also known as: 074983567904, PLT8H-Q0, PDTPLT8HQ0
Specifications
| Width: | 0.350 in |
| Weight Capacity: | 175 lbs |
| Color: | Black |
| Material: | Nylon |
| Length: | 30.600 in |
| Type: | Weather Resistant |
| Family / Style: | Pan-Ty® |
| Product Thickness: | 0.078 in |
| Size: | Heavy |
| Width: | 0.350 in |
| Color: | Black |
| Length: | 30.600 in |
| Family / Style: | Pan-Ty® |
| Size: | Heavy |
| Weight Capacity: | 175 lbs |
| Material: | Nylon |
| Type: | Weather Resistant |
| Product Thickness: | 0.078 in |