
Cable Tie, 9.7L (246mm), Intermediate, W
Item #: 0698643
Cat #: PLT2.5I-M0
UPC: 074983562107
$ 0.23 EA
Company wide:
0
in stock
Documents & Guides
Pan-Ty® locking tie, intermediate cross section, 9.7 (246mm) length, weather resistant nylon 6.6, black, bulk package.
Overview
Pan-Ty® locking tie, intermediate cross section, 9.7 (246mm) length, weather resistant nylon 6.6, black, bulk package.
Also known as: 074983562107, PLT2.5I-M0, PDTPLT2.5IM0
Specifications
| Width: | 0.145 in |
| Color: | Black |
| Weight Capacity: | 40 lbs |
| Material: | Nylon |
| Diameter: | 2.500 in |
| Length: | 9.700 in |
| Size: | Intermediate |
| Product Thickness: | 0.052 in |
| Family / Style: | Pan-Ty® |
| Width: | 0.145 in |
| Weight Capacity: | 40 lbs |
| Diameter: | 2.500 in |
| Size: | Intermediate |
| Family / Style: | Pan-Ty® |
| Color: | Black |
| Material: | Nylon |
| Length: | 9.700 in |
| Product Thickness: | 0.052 in |