
$ 0.28 EA
Company wide:
0
in stock
Documents & Guides
Dome-Top® barb ty cable tie, intermediate cross section, 8.0 (203mm) length, flame retardant nylon 6.6, natural (ivory).
Overview
Dome-Top® barb ty cable tie, intermediate cross section, 8.0 (203mm) length, flame retardant nylon 6.6, natural (ivory).
Also known as: 074983121649, BT2I-M69, PDTBT2IM69
Specifications
| Width: | 0.141 in |
| Weight Capacity: | 40 lbs |
| Color: | Ivory |
| Length: | 8 in |
| Material: | Nylon |
| Size: | Intermediate |
| Product Thickness: | 0.041 in |
| Family / Style: | Dome-Top® |
| Width: | 0.141 in |
| Color: | Ivory |
| Material: | Nylon |
| Product Thickness: | 0.041 in |
| Weight Capacity: | 40 lbs |
| Length: | 8 in |
| Size: | Intermediate |
| Family / Style: | Dome-Top® |