Cat #: 12THHNCSTRWHIRED25
UPC: 048243961467
Company wide:
47,500 in stock
Documents & Guides
12 AWG THHN/THWN-2, Stranded Copper, 600V, White with Red stripe, 2500 Foot Reel.
Overview
Also known as: 048243961467, 12THHNCSTRWHIRED25
Specifications
Length: 2500 ft
Gauge: 12 AWG
Jacket: PVC
Material: Copper
Color: White/Red
Jacket: PVC
Color: White/Red
Conductors: 1
Package Type: Reel
Gauge: 12 AWG