
StrongHold Cable Tie, 23.62L (600mm), .3
Item #: 0329553
Cat #: S24-120-Q0
UPC: 613056258457
$ 0.35 EA
Company wide:
0
in stock
Documents & Guides
StrongHold™ Cable Tie, 23.62L (600mm), Light-Heavy, Nylon, Weather Resistant, Black, Package 25
Overview
StrongHold™ Cable Tie, 23.62L (600mm), Light-Heavy, Nylon, Weather Resistant, Black, Package 25
Also known as: 613056258457, S24-120-Q0, PDTS24120Q0
Specifications
| Color: | Black |
| Weight Capacity: | 120 lbs |
| Material: | Nylon |
| Length: | 23.620 in |
| Size: | Light-Heavy |
| Family / Style: | StrongHold™ |
| Product Thickness: | 0.063 in |
| Width: | 0.030 in |
| Diameter: | 6.690 in |
| Color: | Black |
| Material: | Nylon |
| Size: | Light-Heavy |
| Product Thickness: | 0.063 in |
| Diameter: | 6.690 in |
| Weight Capacity: | 120 lbs |
| Length: | 23.620 in |
| Family / Style: | StrongHold™ |
| Width: | 0.030 in |