
7A Time Delay Midget Fuse, 500 VAC, 10 kA, Class CC
Item #: 0221125
Cat #: FNQ-7
UPC: 051712786072
$ 45.82 EA
Company wide:
98
in stock
Documents & Guides
7A Time Delay Midget Fuse, 500 VAC, 10 kA, Class CC, 13/32" x 1-1/2"
Overview
7A Time Delay Midget Fuse, 500 VAC, 10 kA, Class CC, 13/32" x 1-1/2"
Also known as: 051712786072, FNQ-7, BUSFNQ7
Specifications
| Diameter: | 13/32 in |
| Volts AC: | 500 |
| Amps: | 7 |
| Length: | 1 1/2 in |
| Speed: | Time Delay, Slow Blow |
| Color: | Orange |
| Mounting: | Cartridge |
| Class: | Midget |
| Interrupt Rating AC: | 10 kA |
| Diameter: | 13/32 in |
| Amps: | 7 |
| Speed: | Time Delay, Slow Blow |
| Mounting: | Cartridge |
| Interrupt Rating AC: | 10 kA |
| Volts AC: | 500 |
| Length: | 1 1/2 in |
| Color: | Orange |
| Class: | Midget |