Cat #: 10XHHWCSTRGREX2500
UPC: 980100240431
Company wide:
35,915 in stock
Documents & Guides
10 AWG, XHHW-2, Stranded Copper, 600/1000V, Green, 2500 ft. Reel.
Overview
Also known as: 980100240431, 10XHHWCSTRGREX2500
Specifications
Gauge: 10 AWG
Color: Green
Volts AC: 1kV, 600
Length: 2500 ft
Material: Copper
Conductors: 1
Jacket: XLPE
Stranding: Stranded
Package Type: Reel
Gauge: 10 AWG
Volts AC: 1kV, 600