Cat #: 14THHNCSTRGREX2500
UPC: 980100228422
Company wide:
64,500 in stock
Documents & Guides
14 AWG, THHN/THWN-2, Stranded Copper,, 600V, Green, 2500 ft. Reel.
Overview
Also known as: 980100228422, 14THHNCSTRGREX2500
Specifications
Color: Green
Length: 2500 ft
Jacket: PVC
Material: Copper
Volts AC: 600
Conductors: 1
Gauge: 14 AWG
Stranding: Stranded
Package Type: Reel
Color: Green
Jacket: PVC
Volts AC: 600
Gauge: 14 AWG