Cat #: 14THHNCSTRBLAX500
UPC: 980100228002
Company wide:
320,500 in stock
Documents & Guides
14 AWG, THHN/THWN-2, Stranded Copper,, 600V, Black, 500 ft. Reel.
Overview
Also known as: 980100228002, 14THHNCSTRBLAX500, power cable, hook up wire
Specifications
Length: 500 ft
Jacket: PVC
Material: Copper
Color: Black
Volts AC: 600
Conductors: 1
Gauge: 14 AWG
Stranding: Stranded
Package Type: Reel
Length: 500 ft
Material: Copper
Volts AC: 600
Gauge: 14 AWG