Cat #: 12THHNCSTRPINX2500
UPC: 980100229665
Company wide:
37,500 in stock
Documents & Guides
12 AWG, THHN/THWN-2, Stranded Copper, 600V, Pink, 2500 ft. Reel.
Overview
Also known as: 980100229665, 12THHNCSTRPINX2500
Specifications
Length: 2500 ft
Gauge: 12 AWG
Conductors: 1
Color: Pink
Volts AC: 600
Color: Pink
Package Type: Reel
Gauge: 12 AWG