Cat #: 12THHNCSOLGRAX500
UPC: 980100224608
Company wide:
97,000 in stock
Documents & Guides
12 AWG, THHN/THWN-2, Solid Copper, 600V, Gray, 500 foot Spool.
Overview
Also known as: 980100224608, 12THHNCSOLGRAX500
Specifications
Length: 500 ft
Gauge: 12 AWG
Jacket: PVC
Material: Copper
Color: Gray
Volts AC: 600
Conductors: 1
Stranding: Solid
Package Type: Reel
Length: 500 ft
Jacket: PVC
Color: Gray
Conductors: 1
Package Type: Reel
Gauge: 12 AWG