Cat #: 12THHNCSTRBLAX2500
UPC: 980100229023
Company wide:
163,500 in stock
Documents & Guides
12 AWG, THHN/THWN-2, Stranded Copper, 600V, Black, 2500 ft. Reel.
Overview
Also known as: 980100229023, 12THHNCSTRBLAX2500
Specifications
Length: 2500 ft
Gauge: 12 AWG
Jacket: PVC
Material: Copper
Color: Black
Volts AC: 600
Conductors: 1
Stranding: Stranded
Package Type: Reel
Length: 2500 ft
Jacket: PVC
Color: Black
Conductors: 1
Package Type: Reel
Gauge: 12 AWG