Cat #: 18TFFNSTRGREX2500
UPC: 980100226428
Company wide:
0 in stock
18 AWG, TFFN, Stranded Copper, 600V, Fixture Wire, Green, 2500 ft. Reel.
Overview
Also known as: 980100226428, 18TFFNSTRGREX2500
Specifications
Gauge: 18 AWG
Color: Green
Length: 2500 ft
Material: Copper
Volts AC: 600
Conductors: 1
Jacket: Nylon
Stranding: Stranded
Package Type: Reel
Gauge: 18 AWG