Cat #: 16TFFNSTRBLUX2500
UPC: 980100227326
Company wide:
27,500 in stock
16 AWG, TFFN, Stranded Copper, 600V, Fixture Wire, Blue, 2500 ft. Reel.
Overview
Also known as: 980100227326, 16TFFNSTRBLUX2500
Specifications
Color: Blue
Length: 2500 ft
Material: Copper
Volts AC: 600
Conductors: 1
Gauge: 16 AWG
Jacket: Nylon
Stranding: Stranded
Package Type: Reel
Color: Blue
Material: Copper
Conductors: 1
Jacket: Nylon
Package Type: Reel
Length: 2500 ft
Volts AC: 600
Gauge: 16 AWG