Cat #: 14MTWSTRREDX500
UPC: 980130308101
Company wide:
39,000 in stock
Documents & Guides
14 AWG, MTW, 30-Strand, Copper Wire, Red, 600V, Machine Tool Wire, 500' Spool.
Overview
Also known as: 980130308101, 14MTWSTRREDX500
Specifications
Color: Red
Length: 500 ft
Jacket: PVC
Material: Copper
Volts AC: 600
Conductors: 1
Gauge: 14 AWG
Stranding: Stranded
Color: Red
Jacket: PVC
Volts AC: 600
Gauge: 14 AWG